Najpopularniejsze na świecie targi funeralne

Najpopularniejsze na świecie targi funeralne

W miarę rozwoju światowego przemysłu funeralnego i zmian w nim zachodzących, pojawia się miejsce dla nowych firm z tej branży. Wystawianie się na targach jest jedną z najlepszych strategii na zaistnienie na rynku nowego przedsiębiorstwa oferującego różne usługi dla profesjonalnego domu pogrzebowego i zdobycie zaufania klientów. Jakie wydarzenia powinny zainteresować zakłady pogrzebowe?

Europa

TanExpo to jedna z największych i najpopularniejszych imprez targowych w Europie. Odbywa się raz na dwa lata w Bolonii we Włoszech i gromadzi setki profesjonalistów. Wystawa, poza funkcją ściśle targową, oferuje liczne warsztaty, spotkania i szkolenia zawodowe, co czyni ją wyjątkową w branży pogrzebowej. 

CBCE (Cremation & Burial Communication & Education) – organizatorem CBCE jest brytyjska Federation of Burial and Cremation Authorities and the Cremation Society. Targi są największą imprezą branżową w Wielkiej Brytanii i odbywają się co roku. Oprócz zgromadzenia profesjonalistów są zawsze okazją do refleksji nad zmianami, jakie zachodzą w sektorze. Pierwsza edycja miała miejsce w 2013 roku.

Funéraire Paris to tradycyjnie odbywający się co dwa lata w Parc des Expositions Paris Le, z 35% udziałem międzynarodowym Funéraire Paris gości prawie 6000 odwiedzających i ponad 250 wystawców. Wśród nich znajdują się właściciele domów pogrzebowych, kamieniarze, liternicy, właściciele cmentarzy i krematoriów, zakładów pogrzebowych, producenci urn, przedstawiciele centrów medycznych i domów spokojnej starości, agenci ubezpieczeniowi – to tylko część profesjonalistów biorących udział w imprezie. 

Funermostra to nie tylko ważna impreza targowa w Hiszpanii, ale też forum wymiany informacji o nowościach i trendach sektora funeralnego. Targi Funermostra znane są ze swojej dynamiki i licznych seminariów oraz wykładów, prowadzonych przez profesjonalistów z dziedziny kremacji, florystyki, kamieniarstwa i innych.

Ameryka

Konwencja i EXPO NFDA to jedna z najstarszych wystaw funeralnych na świecie – pierwsza edycja miała miejsce ponad 135 lat temu. Sama NFDA jest stowarzyszeniem, zrzesza ponad 20 000 członków reprezentujących około 10 000 domów pogrzebowych w USA i 50 krajów na świecie. EXPO NFDA oferuje szereg programów edukacyjnych i dzięki swojemu rozmachowi powinien tam zaistnieć każdy dom i zakład pogrzebowy. 

MiamiFuner mimo, iż jest stosunkowo nową imprezą, już stanowi dobrą okazję do nawiązania międzynarodowych kontaktów z firmami z Ameryki i Europy. Trzydniowa wystawa obejmuje wszystko: warsztaty, konferencje, wykłady i szeroką gamę wystawców.  

EXPONAF – brazylijskim targom przyświeca przede wszystkim idea partnerstwa w branży i zapewnienie dobrych warunków rozwoju profesjonalnych zakładów pogrzebowych i innych firm z tej gałęzi gospodarki. 

Azja

AFE (Asia Funeral and Cemetery Expo & Conference) to jedna z największych wystaw i targów na świecie, prezentuje najnowsze trendy i innowacje. Można tam znaleźć wszystko, czego potrzebuje właściciel domu pogrzebowego i każdy profesjonalista z branży. 

YOKOHAMA Funeral Business Expo jest największą wystawą w Japonii, wspieraną przez FIAT-IFTA, oferuje szereg możliwości dla zakładów pogrzebowych i specjalistów branżowych. Wystawa jest doskonałym miejscem do prowadzenia biznesu i poznawania najnowszych trendów w tym sektorze.